LNG a deskový výměník tepla

LNG a deskový výměník tepla

LNG a deskový výměník tepla

LNG a deskový výměník tepla

Díky kompaktnímu, efektivnímu, spolehlivému, vysokému hustotě plochy přenosu tepla, vysokému tlaku a odolnosti vůči nízkým teplotám splňuje PCHE potřeby hlavních nízkoteplotních tepelných výměníků pro zkapalňování zemního plynu na volném moři . Stala se první volbou hlavního nízkoteplotního výměníku tepla pro zkapalňování zemního plynu na moři.

Jejich velikost je obvykle 20% velikosti tepelných výměníků typu shell & tube, ale na rozdíl od jiných kompaktních tepelných výměníků mohou být navrženy pro tlaky až 9000 psi (620 bar). Maximální tlak může dosáhnout 60 MPa, minimální teplota je pod -200 a účinnost je až 98%, což je vhodné pro modularizaci.

Ve srovnání s pájenými deskovými tepelnými výměníky jsou PCHE odolnější vůči vysokým teplotám, vysokému tlaku, korozi a nelze je snadno prosakovat. Jsou vhodnější pro zkapalňování zemního plynu na moři. Kompaktní tepelný výměník Shenshi Diffusion Bonded High Efficiency Compact je cenově výhodnějším řešením pro LNG.

PCHE může být široce používán v plovoucím systému zkapalněného zemního plynu; a kondenzátory zkapalňování zemního plynu, regenerátory, odpařovače zplynování zemního plynu, výměna tepla plyn-plyn v ropných plošinách na moři, superchladič atd.

Výhody / charakteristika PCHE:

Vysoká hustota plochy přenosu tepla, vysoká kompaktnost a vysoká účinnost přenosu tepla;

Menší netěsnost a vysoká svařovací síla;

Extrémní vysoká odolnost vůči tlaku (maximální pevnost v tlaku až 60MPa) a vysoké a nízké teplotní odolnost (-196 900 ℃);

Při stejném tepelném zatížení je jeho objem a hmotnost pouze asi 1/6 tradičního tepelného výměníku typu shell & tube.Obvodový tepelný výměník Shenshi pro zplyňovač LNG-FSRU / FLNG


PCHE