Jak mezichladič mění účinnost plynové turbíny?

Jak mezichladič mění účinnost plynové turbíny?

Jak mezichladič mění účinnost plynové turbíny?

Jak mezichladič mění účinnost plynové turbíny?


Aby se zlepšila tepelná účinnost plynových turbín, lidé přišli s řadou metod. Jedním z nich je mezichladič. V zásadě jsou plynové turbíny tepelnými motory. Energie pochází z expanze vzduchu teplem. Měřicí energií plynové turbíny je proto teplotní rozdíl mezi vzduchem dovnitř a ven ze spalovací komory. Nejpřímější metodou tohoto teplotního rozdílu je zvýšení teploty spalovací komory, ale odolná teplota spalování Komora a vysokotlaká turbína jsou také omezené, takže teplota plynu nelze bez omezení zvýšit. V tomto případě lidé dělají opak a snižují vstup do teploty vzduchu ve spalovací komoře, takže je možné zvýšit teplotní rozdíl mezi oběma stranami spalovací komory, aniž by se zvýšila teplota samotné spalovací komory. Takto funguje mezichladič.


Podle příslušných údajů jsou mezi nízkotlakými kompresory a vysokotlakými kompresory obecně instalovány mezichladiče, to znamená, že poté, co vzduch prochází nízkotlakými kompresory, a poté vstoupí do vysokotlakých kompresorů mezichladiči, mezichladič snižuje vzduch do vysokotlakého kompresoru Teplota motoru, spotřeba kompresního výkonu vysokotlakého kompresoru se proto sníží a měrný výkon celé jednotky se zlepší.

nárazová turbína

 

Mezichladič titanu ze slitiny titanu Shenshi pro lodní motory vyvinuté a 1300kW titanová slitina vysokoteplotní vzduch a voda / mořská voda deskový výměník tepla pro lodní plynové turbíny se dobře používají v lodích, což účinně zvyšuje účinnost plynové turbíny lodi.